تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تصفیه پساب صنایع با سامانه غشایی اولترافیلتراسیون

  شرکت پارسیان پیشرو صنعت پلیمر (پارس آدین) از شرکت‎های دانش بنیان مسقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت و نصب یک واحد تصفیه غشایی اولترا فیلتراسیون برای رفع معضل ایجاد آلودگی‌های زیاد پساب کشتارگاه‌ها شد. دکتر مهدی کشمیری، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: پساب کشتارگاه‌ها به علت حضور مواد آلوده کننده بسیاری نظیر خون، چربی‌ها و احشام داخلی دام‌های سبک و سنگین دارای بار آلودگی بسیار زیادی است که با روش‌های متداول تصفیه پساب نمی‌توان میزان آلودگی آن‌ را به حد مجاز و استاندارد جهت رهاسازی در طبیعت و یا کشاورزی رساند. وی افزود: برای تصفیه کامل و تکمیلی این پساب جهت رسیدن به میزان آلودگی کم و قابل رهاسازی در طبیعت باید از روش‌های تکمیلی بهره برد. کشمیری ادامه داد: امروزه فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون، کارا ترین روش تصفیه تکمیلی پساب است که با بهره‌مندی از این فناوری می‌توان میزان بار آلودگی پساب‌ها را به مقداری کاهش داد که بدون هیچ نگرانی بتوان آن را جهت کاربردهای کشاورزی و یا حتی استفاده مجدد و بازگردانی آن در صنعت استفاده کرد.

  رییس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان پارسیان پیشرو صنعت پلیمر (پارس آدین) نیز در خصوص این فناوری گفت: در سال‌های اخیر این شرکت موفق شده است فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون را با ساخت غشا و مدول‌های غشایی الیاف توخالی اولترا فیلتراسیون تجاری سازی کند. دکتر مرتضی صادقی افزود: بهره‌برداری از این واحد پیشرفته در کشتارگاه نقش جهان خمینی شهر اصفهان و کارکرد بسیار مناسب وکارا و بدون وقفه و پیوسته این واحد در ماه‌های متوالی گذشته، بیان‌گر توانایی فناوری بومی تولید شده توسط شرکت پارس آدین برای کاربرد های مهم تصفیه آب و پساب است. وی اضافه کرد: نظر به این که کشور، هم اکنون با معضل شدید خشکسالی و کم آبی مواجه است، بنا به نظر تمامی صاحب نظران این عرصه در کنار مدیریت صحیح مصرف آب و بهره‌برداری از منابع آبی کشور، بازیافت و بازگردانی پساب‌ها برای مصارف مختلف نظیر کشاورزی و صنعت می‌تواند کشور را در حل این معضل یاری نموده و امکان عبور از این مشکل را برای کشورمان فراهم نماید.

  صادقی بیان کرد: با توجه به توانایی فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون در تصفیه تکمیلی پساب‌ها و این که این فناوری قسمت جدانشدنی فرآیند بازگردانی آب از پساب‌های صنعتی و شهری برای استفاده مجدد می‌باشد با توسعه و بومی سازی این فناوری توسط شرکت دانش بنیان پارسیان پیشرو صنعت پلیمر، کشور قادر خواهد بود بر معضل کم آبی فائق آید و به دنبال آن محیط زیست سالم و آب مورد نیاز برای توسعه کشور هموار و فراهم خواهد شد.

  روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقانی اصفهان


  این مطلب تا کنون 84 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 31 مرداد 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : فناوری ,پساب ,تصفیه ,غشایی ,صنعت ,اولترا ,غشایی اولترا ,اولترا فیلتراسیون ,پارسیان پیشرو ,شهرک علمی ,دانش بنیان ,غشایی اولترا فیلتراسیون ,پیشرف ,
  تصفیه پساب صنایع با سامانه غشایی اولترافیلتراسیون

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149260
 • بازدید امروز :266326
 • بازدید داخلی :13554
 • کاربران حاضر :129
 • رباتهای جستجوگر:674
 • همه حاضرین :803

تگ های برتر