جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

استفاده از کامپوزیت هاي گرمانرم در توليد كاميون‌هاي سبك‌تر

  به نقل از وب سایت بسپار، شركت Solvay و Renault Trucks موفق به كسب جايزه نوآوري در قطعات خودرو JEC در سال ۲۰۱۶ شدند. اين جايزه به دليل استفاده از چندسازه‌هاي گرمانرم در ساخت واحد (module) جلويي كاميون، تحت عنوان ديوارآتش (firewall)، به اين دو شركت تعلق گرفت. چندسازه مورد استفاده در طراحي اين ديوارآتش از رزين‌هاي گرمانرم تقويت شده با الياف شيشه پيوسته ساخت شركت Solvay با نام تجاري Evolite تهيه شده است.

  وزن واحد ساخته شده از چندسازه پلاستيكي گرمانرم در مقايسه با واحد مشابه فلزي به ميزان ۲۵ درصد كاهش يافته است. اين در حالي است كه تعداد قطعات بكار رفته در اين واحد با بهره‌گيري از نوآوري به نصف كاهش يافت.

  استفاده از مواد سبك‌وزن در طراحي قطعات خودرويي به توليدكنندگان خودرو و هواپيما اين امكان را مي‌دهد تا با قوانين سخت‌گيرانه كاهش مصرف سوخت و توليد دي‌اكسيد كربن هماهنگ شوند.

  دو شركت Solvay و Renault Trucks در كمتر از چهار سال واحد جلويي كاميون را طراحي، ساخت و ارزيابي كردند. كاميون ساخته شده از اين واحد در آزمون تصادف از جلو، ارتعاش و طول عمر سنجيده شد و نتايج حاكي از آن بود كه واحد ساخته شده از چندسازه پلاستيكي گرمانرم از ايمني لازم براي استفاده بطور تجاري برخوردار است.


  این مطلب تا کنون 32 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 16 مرداد 1395
  منبع
  برچسب ها : واحد ,استفاده ,گرمانرم ,شركت ,ساخته ,كاهش ,شركت solvay ,پلاستيكي گرمانرم ,چندسازه پلاستيكي ,واحد ساخته ,renault trucks ,چندسازه پلاستيكي گرمانرم ,
  استفاده از کامپوزیت هاي گرمانرم در توليد كاميون‌هاي سبك‌تر

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 8 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر